Yükleniyor
Seçenekli bir ürün seçtiniz !
Lütfen ürün seçeneğini belirleyiniz
   MARKALARIMIZ
   TÜRE GÖRE ARA
   MODELE GÖRE ARA

   Samsung Yedek Parçaları

   Samsung kullanıcıları son zamanlarda birçok yenilikle karşılaşmaya devam etmektedir. Bu cihazların birbirinden farklı özellikleriyle birlikte sizlere tuş takımı, batarya, hoparlör, kasa ve dokunmatik özellikleriyle ilgili birçok bilgiyi sunuyor olacağız.

   Samsung  Dokunmatik

   Samsung cihazlarının en çok kullanılan ‘Galaxy’ serisi sizlere her anlamda kolaylık sağlamaktadır. Yüksek özellikli bir akıllı cihaza sahip olmanın verdiği güzel his sayesinde Samsung avuç içinizi kullanarak artık ekran görüntüsü alma özelliği de sunmuştur.

   Birçok Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ekran görüntüsü almak için tuş kilidi ve açma tuşu kapama tuşuna aynı anda basılır. Ancak Samsung Galaxy serisinde ekran görüntüsü almak çok daha kolay hale getirilmiştir. Bu ayarları gerçekleştirmek için ‘Ayarlar-Hareket/Kontroller-Avuç içi hareketi-Ekranı yakala şeklindeki adımları izlemeniz gerekiyor.

   Samsung  Ekran

   Samsung marka cihazları günümüzdeki gelişmiş ekranlardan oluşan akıllı telefonlardandır. Son zamanlarda üretilen kavisli ekranlar ile kullanımlarınızı kişiselleştirebiliyor ve bildirimleri çok daha hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz.

   Ekran ve görüntü kalitesi bakımından ‘Galaxy’ serisinin çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Full HD çözünürlük sunan bu telefonların 444 PPİ’lik piksel başına düşen yoğunluk performansı da dikkat çekiyor. Yüksek çözünürlüğün ve ekranın korunmasında birbirinden özel ve güzel teknolojiler kullanılmıştır. Bu özellikleri sayesinde Samsung, akıllık cihazlar arasında günümüzde en çok tercih edilen markalardan biri olmaya devam etmektedir.

   Kasa ve Kapaklar

   Samsung, metal çerçeveli akıllı cihazlarını piyasa sürdükten sonra oldukça dikkat çekmiştir. Donanım özellikleri itibariyle de çok kullanışlı bir cihaz olma yolunda ilerlemektedir. Galaxy Alpha modeli bu cihaza örnektir. 6,7mm kasa kalınlığında olmasıyla birlikte kullanıcıları oldukça rahatlatıyor.

   Birbirinden farklı renk seçenekleriyle ve kasa özellikleriyle karşımıza çıkan Samsung telefonları bunun yanında Galaxy Note 5 ve S6 ailesiyle birlikte piyasadaki en iyi tasarımlı akıllı telefonlardan biri olmuştur. Kasa özellikleri itibariyle oldukça sağlam bir yapıda üretilmektedir.

   Şarj Aleti

   Yedek parçalar konusunda Samsung cihazlarının uzun süreli şarj edebilen ekipmanları sayesinde daha kısa bir sürede şarj edilebilmektedir. Bu konuda vereceğimiz en güzel örnek ise Galaxy Note 4 olmaktadır. Şarjdaki bekleme süresinin oldukça kısaltılmış olması ve %50’lik bir şarj oranına 30 dakikada ulaşılması da sağlanarak oldukça uzun süreli bir kullanım yapmanız amaçlanmaktadır.

   Güç tasarrufu konusunda Samsung cihazlarının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Orijinal şarj aletleri kullanarak cihazın batarya ömrünü uzatabilir ve uzun süreli kullanımlarınıza devam edebilirsiniz. Birçok kullanıcı şarj aleti konusunda hatalı seçimler yaparak cihazlarının batarya kullanım süresine zarar vermektedir. Bu yüzden de şarj dolumu yapılırken şarj süresine dikkat etmeli ve tamamı dolduktan sonra şarj aletini çıkarmalısınız.    Hoparlör

   Samsung cihazlarının yedek parçalarından olan hoparlörler çok amaçlı kullanılmaktadır. Ses özelliği bakımından kullanıcıları sürekli memnun ettiğini söyleyebiliriz. Son zamanlarda gelişen teknolojiler sayesinde artık akıllı cihazlarda da hoparlör özellikleri en son teknik detaylarla donatılmıştır.

   Bu akıllı cihazlarda ses seviyesini de yükseltebiliyorsunuz. Bir takım programlar kullanarak daha hızlı ve düzgün iletişim sağlayabilmenizin yanında, müzik dinlerken HD kalitede kullanımlar yapabilirsiniz. Yaşanabilecek hoparlör sorunlarında ise ayarlar menüsünden işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

   Birçok forum sitesinde Samsung cihazlarının hoparlör patlama ya da ses gelmeme sorunu yaşadığı da görülmektedir. Bu durumda cihazın garanti kapsamında ses ayarlarının yapılabildiğini de söyleyebiliriz. Teknik ve yedek parça olarak Samsung cihazlarının gelişmiş ses seçenekleriyle donatıldığını da belirtmemiz doğru olacaktır.

   Samsung  SIM kart kapağı

   Samsung cihazlarda SIM kart kapağı çok pratik bir şekilde kullanılır. İlk olarak samsung marka telefonlarınızın hangi SIM kartı desteklediğini bilmeniz gerekiyor. Bazı cihazlar mikro SIM kartı desteklediği için bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor.

   SIM kart kullanım yapmak için cihazınızın arka kapağını sökmeniz ve daha sonra bataryasını da sökmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda yer alan SIM kart yuvasına kartınızı sürgüleyerek takabilirsiniz. Çoğu Samsung modelinde işlem bu şekilde yapılır. Kartı taktıktan sonra bataryayı da yerine takarak cihazı açabilirsiniz. Son derece pratik bir kullanım sunan SIM kart kapağı ile herhangi bir zorluk yaşamadan kart değişikliği yapabilirsiniz.

     Tuş Takımı

   Samsung cihaz kullanıcıları Android sürümü ile birlikte birden fazla klavye seçeneği ile karşılaşmaktadır. Kişilerin özel kullanımlarına göre klavye seçimleri yapılarak bu klavyeler daha işlevsel bir hale getirilebilmektedir. Fakat klavyeyi kullanırken herhangi bir ayarı değiştirmek sizi zor durumda bırakabilir.

   Tuş takımı konusunda klavyeyi kullanabileceğiniz bir alan açarak klavyenin ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Daha sonra klavye türlerine giriş yaparak ‘Q’ ya da kullanmak istediğiniz klavyeyi seçmeniz yeterlidir. Samsung cihazlarının yazma dili de değiştirilebilmektedir. ‘Giriş dili seçeneği’ne giriş yaparak ‘home tuşu’ ile kullanım yapılabilir.

   Tuş takımının görünümü de değiştirilebilmektedir. Android klavye seçenekleri içerisinde 4 farklı tema seçeneği bırakılmıştır. Kişisel zevkinize göre bu klavyeyi değiştirebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayarlar kısmından ‘dil ve giriş’ seçeneğine giriş yapmanız ve burada klavyenizi seçerek kullanmanız yeterli olacaktır.

   Tuş Boardı

   Samsung cihazlarının ‘erişilebilirlik’ ayarlarındaki büyütme hareketleri seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu seçenek ile görme bozukluğu yaşayan kişilere hizmet verilmektedir. Etkin hale getirildiğinde ekrana 3 defa dokunarak hem yaklaştırabilir hem de uzaklaştırabilirsiniz.

   Tuş boardında sözcük tamamlama etkinleştirmeleri de mevcuttur. Ayarlar üzerinden ‘XT9’a basın. Burada gelişmiş ayarları kullanarak ‘Kelime Tamamlama’ özelliğini etkin hale getirdiğinizde artık ‘sözcük tamamlama’ seçeneğinden de faydalanmış olacaksınız.

   Samsung akıllı cihazları tuş boardı konusunda oldukça detaylı işlemler yapmanızı sağlar. Metin yazma, yazı dili ekleme ve QWERTY klavye seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Akıllı cihazlar arasında kullanabileceğiniz Samsung cihazlarının yedek parçaları konusunda tuş boardı kullanımı bu şekilde yapılabilmektedir.

   Samsung  Bataryaları

   Batarya kullanım ve ayarlarına bağlı olarak bir süre sonra bataryanın cihazı sadece birkaç saat çalıştırdığı görülebilmektedir ve daha sık şarj etmeniz gerekebilir. Günümüzde artık şarj edilebilir bataryaların şarj dolup boşalma sayısı olarak bir sınırı bulunuyor ve bu durum Samsung cihazları için de geçerlidir.

   Samsung batarya ömrü oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda bataryanızın pil ömrünü uzatmak için de her cihazda olduğu gibi farklı işlemler yapabilirsiniz. Uzun süreli batarya kullanmak adına örneğin ekran parlaklığını azaltabilir ve yan uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun yanında WIFI kullanımlarını kapatabilir ve otomatik uygulama güncellemelerini de iptal edebilirsiniz. Bu sayede daha uzun ömürlü bir batarya kullanımı gerçekleştirerek bataryanın kalitesini de koruyabilirsiniz. Samsung cihazlarının yedek parçaları olarak kullanabileceğiniz uygulamalar bu şekilde olmaktadır. 

   1