Yükleniyor
Sık Sorulanlar
  • Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Aynı Gün Kargo ibaresi yer alan ürünlerde, kargo işlemi o gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Aynı Gün Kargo ibaresinin yer almadığı ürünlerde ise 16.00'dan önce verilen siparişlerin kargosu aynı gün içerisinde, 16.00 dan sonra verilen siparişlerin kargosu ise ertesi gün gönderilmek üzere kargoya verilmektedir.

 

  • Kargo ne zaman elime ulaşır?

Sipariş edilen ürünler kargoya verildikten sonra, müşterilerin bağlı olduğu ille bağlantılı olarak 2-3 gün içerisinde teslimat gerçekleşmektedir. Belirtilen sürelere uygun şekilde kargoya verilen ürünler, en geç bir hafta içerisinde müşterinin eline ulaşacaktır.

 

  • Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmalıyım?

Siparişin müşterinin eline ulaşmasıyla birlikte 7 gün içerisinde, ürün iadesi bildirimi yapılabilmektedir. Ürün kargosu, kargo personelinin yanında açılmalı, ürün kontrol edilmeli ve ürün hasarlı, kırık, yıpranmış, tahrip edilmiş ise kargo personelinin de desteğiyle tutanak tutulmalı, kargonun geri gönderimi gerçekleştirilmelidir.

Eğer ki ürün teslimatı gerçekleştikten sonra, ürünün beklentileri karşılamadığı durumda, ürün ambalajı zarar görmüş, ürün tahrip edilmiş olmaksızın, kullanılmamış ambalajı zarar görmemiş ürünler 7 gün içerisinde iade edilebilmektedir.

Iade süreci için, öncelikle akilliphone.com iletişim bilgileri kullanılarak firma ile irtibata geçilmeli, iade bildiriminde bulunulmalıdır. Sonrasında ürün iade nedeninin yazılı olduğu bir kağıt ve ürünün orijinal faturası ile birlikte, firmanın anlaşmalı olduğu SÜRAT  Kargo aracılığıyla ürün firmaya gönderilmelidir. İade kapsamında gönderilecek olan ürünün kargo bedeli müşteriye aittir.

Iade kargo gönderimi gerçekleştikten sonra, gerekli olabileceği göz önünde bulundurularak SÜRAT Kargo gönderi takip numarasının yazılı olduğu belge saklanmalıdır.

Kapıda ödeme işlemlerinin iade durumlarında gönderilmek üzere iade sebebinin yazılı olacağı kağıda, müşteri banka hesap bilgilerinin (Hesap Sahibi Adı ve Soyadı ile IBAN numarası) de yazılması gereklidir.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

Iade bedeli, iade kargosu firmanın eline ulaşması ve ürünün kontrol edilmesinin ardından 10 (on) gün içerisinde kredi kartına iadesi gerçekleştirilmektedir. Bankalara bağlı olarak iade süresi değişiklik göstermektedir.

 

  • Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

www.akilliphone.com sitesi üzerinden verilen siparişlerde değişiklik işlemi gerçekleştirilememektedir.

 

  • Site ile ilgili önerilerimi nasıl iletebilirim?

Müşteri memnuniyetine ve fikirlerine son derece önem veren bir firma olan akilliphone.com firması, müşterilerinin fikir ve önerilerini dinlemek, uygulamaya almak adına info@akilliphone.com mail adresi üzerinden müşterileriyle irtibat halindedir.

 

  • Aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dahil midir?

Ürünlerin niteliklerini, modelini, rengini, tipini, türünü, markasını, cinsini ifade eden açıklamaların yer aldığı internet sayfalarında, ürünün KDV harici ve KDV dahili fiyatı yer almaktadır. Ürün satın alındığında KDV dahil fiyatı üzerinden işlem yapılır ve ürünün faturası da bu fiyat üzerinden hazırlanarak alıcıya gönderilir. Ürün satışlarında vergiler dahil olarak işlem yapılmaktadır.

 

Akilliphone.com firması, müşterilerinin duyduğu güven çerçevesinde, kaliteli hizmet anlayışıyla çalışan bir firmadır. Bu kapsamda müşterilerinin istek ve taleplerine kayıtsız kalmadan hareket etmeyi, müşteri memnuniyetinin dolayısıyla da firma vizyonunun bir parçası olarak kabul etmektedir. Bu gerekçelerle müşterilerin satın aldıkları bir ürünü firma bünyesine iade etme haklarını saklı tutmaktadır. Akilliphone.com firması, müşterilerin nedenlerini de belirterek satın aldıkları ürünleri, kullanmadan, herhangi bir zarar vermeden ve ürünün yeniden satılabilirliğini bozmadan 7 gün içerisinde iade edebilmesi imkanını sunmaktadır. Müşterilerine gerekli ilgi ve alakayı gösterme konusunda titizlikle hareket etmekte olan firma, belirttiği ifadelerin dışında olan, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesini kabul etmemektedir.

 

Orijinal ambalaja sahip bir ürün iade edilmek isteniyorsa, bu ürün akilliphone.com firmasına orijinal ambalajı açılmamış bir şekilde iade edilmelidir. Iade edilmek istenen ürün, imkan varsa akilliphone.com firması adına düzenlenecek olan bir iade faturası, eğer iade faturası oluşturma imkanı yoksa da ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslı ile birlikte iade edilmelidir. Fatura ve sevk irsaliyesi belgelerinin asıllarının yokluğunda, iade edilen ürünün KDV gibi mali yükümlülükleri ürünün iade edilecek bedelinden düşürülecektir. Ürünler müşterilere teslim edildikleri haliyle iade edilmelidir. Ürün ve ambalajı üzerinde fark edilecek bir karalama, yırtılma, kırılma, tahrip etme, kullanılma, bozulma, açılma gibi olumsuz durumda, ürünün iadesi kabul edilmemekte, ürün bedelinin iadesi gerçekleştirilmemektedir.

 

Bahsi geçen iade şartlarını sağlayan ürün iadelerinde, ürünün iadesinin kargo bedeli müşteriye ait olmaktadır. Iade işlemi sırasında gönderimler, akilliphone.com firmasının anlaşmalı olduğu kargo şirketi olan SÜRAT kargo ile gerçekleşmelidir. Diğer kargo şirketleri kullanılarak gerçekleştirilen iade işlemleri kabul edilmeyecektir. Akilliphone.com kaliteli hizmet anlayışıyla çevrelenmiş çalışmaları kapsamında, hem müşterilerinin hem de kendi çalışmalarının zarar görmesini önlemek adına bu tarz şartlar çerçevesinde çalışma ihtiyacı duymaktadır. Müşterilerinin beklentilerini karşılamayan bir ürünün iade edilmesinin doğal olduğunu kabul ettiği gibi, müşterilerinin de akilliphone.com firmasının sunduğu hizmet anlayışına saygı duyarak, iade edecekleri ürüne zarar vermemeleri talebiyle hareket etmektedir. Hoşgörü ve anlayışla dolu bir hizmet ile müşteri memnuniyeti öncelikli hedefler arasına yerleştirilmektedir.